Pielgrzymka do Fatimy PLAN (2017.09.13)

Termin: 7.10 – 18.10.10.2017 r. Cena : 3500 zł

Dzień 1 Polska – Niemcy - Francja 7.10
Msza Święta o godzinie 21:00 w kościele w Groniu. Wyjazd o godz. 23:00. Nocny przejazd w kierunku Francji.

Dzień 2 – Paray Le Monial 8.10
Przyjazd do Paray La Monial w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – Paray Le Monial 9.10
Rano śniadanie, przejazd do Paray-le monial, miasteczka w Burgundii, gdzie w X w. benedyktyni z Cluny założyli swój klasztor. To w nim kilka wieków później zamieszkała św. Małgorzata Maria Alacoque. Dzięki jej objawieniom rozpowszechnił się kult Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z Sanktuarium związany był także święty Klaudiusz Colombiere, spowiednik św. Małgorzaty. Msza święta. Przejazd w kierunku granicy hhiszpańskiej. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Dax , Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 10.10 Burgos
Rano śniadanie, przejazd do Burgos, gdzie będziemy podziwiali jedną z najpiękniejszych katedr hiszpańskich. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Valadollid. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 Salamanka –Portugalia 11.10
Śniadanie, przejazd do Salamanki, miasta uznanego w całości za hiszpański pomnik narodowy.
Spacer po mieście: zobaczymy Plaza Mayor, Dom Muszli, Uniwersytet, Katedrę. Przejazd do hotelu nad Oceanem w okolicy Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 12.10.2017 Fatima
Po śniadaniu przejazd do Fatimy. Nawiedzenie Bazyliki z grobem dzieci, którym objawiła się Matka Boża, nowy kościół Św. Trójcy. Zwiedzanie wsi Aljustrel, gdzie mieszkały dzieci, którym objawiła się Matka Boża i gdzie ukazał się Anioł. Msza święta. Czas wolny na osobistą modlitwę. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w procesji ze świecami. Wieczorem przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 7 Fatima 13.10.2017
Po śniadaniu przejazd do Fatimy. Msza święta Międzynarodowa. Po południu przejazd na nocleg tranzytowy w Hiszpanii. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 14.10
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Lourdes, gdzie w 1858 r Matka Boża wielokrotnie objawiła się św. Bernadecie. Zakwaterowanie w hotelu. Po kolacji możliwość uczestnictwa w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 9 15.10 Lourdes
Całodniowy pobyt w Lourdes. Śniadanie, Msza święta, zwiedzanie Sanktuarium w Lourdes. Czas wolny w Grocie na modlitwę. Możliwość kąpieli w wodzie ze źródła, które wskazała Matka Boża. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 16.10 La Salette
Po śniadaniu i Mszy świętej przejazd w kierunku Grenoble. Wieczorem przyjazd na La Salette, do Sanktuarium Płaczącej Madonny. Msza święta. Udział w procesji różańcowej. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 11 17.10.2017 la Salette
Śniadanie, Msza święta w Sankturaium. Czas wolny na osobistą modlitwę. Wyjzazd ok godz. 11:00. Nocny przejazd do Polski.

Dzień 12 18.10.2017
Przyjazd do Leśnicy w godzinach południowych.

CENA ZAWIERA:
• PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM
• 9 NOCLEGÓW W HOTELACH **/***
• WYŻYWIENIE: 9 ŚNIADAŃ, 9 OBIADOKOLACJI
• UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE Signal Iduna KL, NNW, bagaż
• OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA
• PODATEK VAT

CENA NIE ZAWIERA:
- NAPOI DO OBIADOKOLACJI
- opłaty, taksy klimatyczne, ewentualnie Muzeum w Fatimie – koszt ok 30 Euro.