Przywrócenie imienia św. Stanisława Kostki Szkole Podstawowej w Leśnicy (2009.09.25)

W ostatni piątek września miała miejsce uroczystość przywrócenia imienia św. Stanisława Kostki Szkole Podstawowej w Leśnicy i poświęcenie jej sztandaru (czego dokonał ks. bp. Józef Guzdek). Św. Stanisław był jej patronem w latach międzywojennych, dlatego też władze Gminy Bukowina Tatrzańska przychyliły się chętnie do wniosku o nadanie szkole jego imienia.
Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele, gdzie poświęcono sztandar, następnie uczestnicy przeszli do strażnicy, gdzie nastąpiło formalne nadanie imienia, po czym mieli okazję obejrzeć akademię przygotowaną przez uczniów. Na zakończenie podano obiad dla gości.

Galeria (kliknij, aby powiększyć)